Haber

Hem evi hem de iş yeri yıkıldı: 23 gün enkazda kaldı!

Asi Nehri kıyısındaki enkazın üzerinde yatan bir çekyat ve bir depremzede. Mehmet Toksöz; Kunduracı Abbus Sokak’ta elektronik ekipman, güvenlik ve ses sistemleri üzerine bir iş yeri vardı.

Ancak sarsıntıda çöktü. Evi de yıkılan ve depremin ilk gününden beri enkazın yanındaki çekyatta uyuyan Toksöz, “Hayatta kaldığımız için mutluyuz ama bir dakika içinde hayatlarımız sıfırlandı. Her şeyi kaybettik. Evim yıkıldı, işyerim yıkıldı. 23 gündür enkaz başında yatıp kalkıyorum, iş yerimde değerli eşyalarım vardı, kimse almasın diye bekliyorum. Büyük bir felaket yaşadık, her şeyimizi kaybettik. Allah düşmanıma böyle bir musibet vermesin. Biz daha enkazın altındayken biri borcunu sordu.”diyor.

HAYAT ÇOK RİSKLİ

Hatay’da çok riskli yapılar var. Girilmemesi uyarısı yapılan binalara giren depremzedeler, alabildiğince eşyalarını alıyor. Bazı binalarda depremzedelerin eşyalarını getirilen vinçlerle taşıması dikkat çekiyor. Yarısı yıkılmış binadaki konutuna girerek eşyalarını alan Sezai Yüksek, “Yıkılan binaya gittik ve günlük ihtiyacımız olan birkaç eşya aldık. Riskli ama ne yapacağız? İhtiyacımız olan eşyaları acil olarak alıyoruz”Sözleri yaşanan çaresizliğin özetidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu